Halı Saha Yapımı

Gönderen:

Öncelikle istenilen standartlarda halı saha projesi hazırlanır.
Sahanın boyutuna ve araziye göre yerleşim planı, temel planı ve detay planlar çizilerek onaylanır ve projenin sahada aplikasyonu yapılır.
Arazinin düzenlenmesi gerekir ve temel için kazı çalışması başlatılır.
Halı sahanın türüne göre boyutları belirlenir. Bu halı saha ölçüleri baz alınarak, halı saha kenarları hatıl beton ile kaplanır.
İçerisi hatıl beton ile doldurulan ankraj boruları temelin içerisine gömülür. (projeye göre daha sonra da eklenebilir.)
Hatıl beton ile kaplama işlemi bittikten sonra ortaya çıkan halı saha ölçülerindeki dikdörtgen bölgeye mıcır(alt tarafa kalın mıcır, üst tarafa ince mıcır) serpilir ve silindirle düzeltilir.
Daha sonra mastarlama işlemine geçilir. Mastarlama, oldukça zaman alan ve profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Mastarlama işleminin temel amacı sahada su birikmesini önlemektir.
Mastarlama işlemi devam ederken bir diğer yandan da halı sahanın demir konstrüksiyonları hazırlanır. Açık halı saha yapımında demir konstrüksiyonlar kaynatılır. Kapalı halı saha yapımında ise demir konstrüksiyonlar daha önceden kaynatılmış olarak sahaya vinç ile montajlanmak üzere getirilir.
Mastarlama işlemi tamamlandıktan sonra üzerine geotekstil kolbont keçe serilir ve komple ıslatılır. Sentetik çim ıslak/nemli keçe üzerine düzgün bir şekilde serilir.
Halı saha çizgileri çok önemlidir. Çünkü yıllarca kullanılan ve yıpranan sentetik çimlerde deformasyon oluşur. Fakat, sentetik çimlerinizde sorun olmamasını istiyorsanız size ürünlerimizi tavsiye etmekteyiz. Diğer firmalar gibi çizgileri beyaz boya ile boyamayıp, tamamen beyaz bir sentetik çim olarak üretim sağlamaktadırlar.
suni çim üzerine kum dolgusu ve SBR granül dolgusu titizlikle yapıldıktan sonra çelik konstrüksiyon işlemi uygulanır. Daha sonra ise PVC tel örgü sistemi ile sahanın etrafı komple çevrilir. Ayrıca yüksek kısımlara ve tavan kısmına özel ağ gerilir.
Aydınlatma ışıkları, skorboard ve elektrik tesisatları da dahil olmak üzere halı saha yapımı tamamlanır anahtar teslim bir şekilde teslim edilir.

halı saha, halı saha sentetik çim, sentetik çim, beyaz çim, beyaz sentetik çim, halı saha, kaleiçi stadı, kale içi stadyumu, sentetik çim saha, suni çim saha, halı saha yapımı, halı saha, afyon birdane sahası, afyon stadı, afyon karahisar stadı, afyon stadyumu, halı saha çelik,

2

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın