2017 Halı Saha Maliyeti

Gönderen:

2017 yılı içerisinde yapılmak istenen kapalı ve açık halı sahalar için maliyet analiz çalışmaları ve hesaplamaları hakkında detaylı bilgiler. Halı saha yapan firmalar için özel olarak hazırlanmış halı saha maliyet fiyatlandırması.

En uygun fiyata hizmet sunma prensibinde olan firmamız, kurmayı planladığınız halısahanın maliyet ve projelendirme hesaplamalarını en ince ayrıntısına kadar yapmakta olup size en kaliteli çözümü en uygun fiyata sunmaktadır.


Günümüzde yatırım yapmak isteyen girişimci bireyler için halı sahalar ideal bir seçim haline gelmiştir. Her kesimden bireylerin hem spor yapmalarına olanak sağlayan, hem futbol yeteneklerini geliştiren hem de sosyal ilişkilerinin gelişmesini sağlayan yapılar olan halı sahalar, son zamanlarda popülerliği oldukça artan yapılardır. Hal böyle olunca halı sahalara yapılan yatırımlarda da artış gözlemlenmiştir. Halı sahalar yapımı tamamlandıktan sonra getirisi gayet güzel olan, sahibine birkaç sene içerisinde maliyetini çıkartıp güzel kazançlar elde ettiren futbol oynama alanlarıdır.


Ancak yapım aşamasında bazı maliyet kalemlerinin dikkate alınması gerekmektedir. Halı saha maliyetleri bazı durumlara göre farklılık göstermektedir ve maliyetlerin hesaplanırken tecrübeli, uzman kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

Halı saha maliyet kalemleri arasından en önemli olanı, saha zemininde kullanılacak sentetik çimdir. Bu çim, spor severlerin üzerlerinde futbol oynayacağı malzeme olduğundan büyük önem arz etmektedir. Mevcut halı sahalarda 55 mm’ye kadar kalınlıkta olan suni çim halılar kullanılmaktadır. Bu kalınlık arttıkça çimlerin dayanımı da artmaktadır ve maç sırasındaki aşınma oranları da azalmaktadır. Azaltıkça da ters durum söz konusu olmaktadır. Halı sahalarda kalitenin dikkate alınarak, suni çim halıların ortalama olarak 7 senede bir yenilenmesi gerekmektedir. Çimin kalınlığı ile birlikte boyutu da ciddi maliyet kalemleri arasındadır.

 


Oynanması hedeflenen alana göre ve halı saha alanına göre doğru sentetik çimin seçilmesi gerekmektedir. Halı sahanın açık veya kapalı olmasında kullanılacak diğer malzemeler de maliyeti etkileyen faktörler arasındadır. Hedeflenen kalite, konfor, halı sahanın boyutları, ortalama dayanım ömrü, duşların boyutu ve kalitesi, soyunma odalarının genişliği, file ve tel kalitesi, çelik kalitesi, kullanılan PVC’nin kalitesi ve daha pek çok faktörler halı saha maliyetlerinde belirleyici etkilere sahiptirler. Halı saha yaptırmak isteyen kişilerin bu maliyetleri doğru şekilde hesaplamaları ve gerekli yardımları alarak doğru şekilde yapım işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Uzun yılların verdiği halı saha maliyet analizi ve halı saha projelendirmesi uzmanlığı sayesinde pek çok halı saha yapımı gerçekleştirmiş olan halisaha.com, sizlere hem maliyet oluşturma, hem de doğru yapım teknikleri ile yardım etmekten mutluluk duymaktadır. Doğru ve kaliteli hizmetlerden yararlanmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

halı saha maliyeti, 2017 halı saha maliyeti, halı saha maliyetleri, halı saha hesaplama,

 

Halı Saha Maliyeti

halı saha harfiyatı, halı saha çalışmaları, halı saha yapımı,

Halı saha yapım maliyeti

halı saha maliyeti, kapalı halı saha maliyeti, halı saha çelik konstroksiyon yapımı, 2016 halı saha maliyeti,

Halı saha yapım maliyeti

kapalı halı saha yapımı, kapalı halı saha maliyeti, kapalı saha, suni çim kapalı saha,

2017 halı saha yapım maliyeti

Not: Bu yazı halı saha yaptırmak istiyorum, halı saha maliyeti ne kadardır? sorularına cevap vermekte olup, açık halı saha maliyeti ve kapalı halı saha maliyeti fiyatları hakkında bilgiler içermektedir.

Mail: info@halisaha.com | Tel: +90 212 534 26 66
3

Hakkında Yazar:

  Related Posts
 • No related posts found.

Yorumlar

 1. Gazanfer HABERDAR  Haziran 22, 2016

  Yaklaşık 4 sene önce (2012 mart) ayında yaptırdım halı sahamı. Hala sorunsuzca tesisi işletiyorum. Omurgalı suni çimden yaptırmıştım ben sahamı çok memnunum. Ayrıca maliyet açısından da çok uygun fiyat veriyorlar.

  cevap
 2. kemal gülümser  Temmuz 25, 2016

  halı saha maliyeti konusunda yararlı bilgiler teşekkürler

  cevap

Bir Cevap Yazın